Balina Denizaltı

Dünyanın en büyük denizaltısıyla denizin derinliklerini keşfetmek Maldivleri ziyaret etmeniz için gerekli birçok sebepten sadece bir tanesidir. Eğer daha önce bir denizaltına binmediyseniz, dünyanın en büyük turistik denizaltına binmek için Maldivler tatiliniz bunun için tam zamanıdır. Bu aktiviteyle Hindistan okyanusunun sualtı zenginliklerini, batık gemilerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Denizaltıyla okyanusta 40 metre derinliğe inebilirsiniz. İlk durağınız olan 25 metrede mercanların, resif balıklarının renkli dünyasına şahit olacaksınız. Bu derinlikte dev kaplumbağalara rastlama şansınızda var. 

Bir sonra ki durağınız 40 metrede ise çok daha farklı türlerde mercan bahçelerine rastlayacaksınız. Ve sonrasında denizaltı geniş bir mağaranın ağzında konumlanacaktır. Denizaltında bulunan aydınlatma araçları sayesinde mağaranın içerisini rahatlıkla keşfedebileceksiniz. Bu bölgede genellikle beyaz burunlu köpekbalıklarına, Napoleon balıklarına denk gelebilirsiniz. 

Balina denizaltı serüvenini her gün 90 dakikalık aralıklarla sabah 9’dan akşam 8’e kadar yaşayabilirsiniz ve tüm tur yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Balina Denizaltı Aktiviteli Oteller