Büyük Boy Balık Avı

Maldivlerde katılacağınız büyük boy balık avı turları hayatınızın en büyük maceralarından olmaya ve hayatınızın en unutulmaz anları arasına girmeye adaydır. Eğer adrenalin tutkunuysanız bu turlar tam size göre. Maldivlerde balık tutma metodlarını gözlemlemekte, en az balık tutmak kadar ilgi çekici olabilir. Özellikle de yemsiz balık tutma aktiviteleri çok ilginçtir.

Maldivlerde bulunan tatil köyleri ve özel yat işletmecileri büyük boy balık avı turları düzenlemektedir. Bu gibi balık avlama turlarında, adrenalin tutkunları büyük sarı yüzgeçli ton balığı, vahu, kılıç balığı veya yelken balığı yakalamanın zevkini çıkaracaktır. Maldivlerde büyük boy balık avı için kapanış sezonu bulunmamakla beraber hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak en iyi dönem Kasım-Mart arasıdır.

Yakalanan büyük balıkların serbest bırakılarak denize geri bırakılması ile ilgili yerel bir yasa bulunmamaktadır ve genellikle yakalanan balıklar tatil köyüne geri götürülerek Maldiv usulü mangal yapılır.

Balıkçılığı seven misafirlerimiz için Maldivler eşsiz bir destinasyondur. Derin sun balık yakalama ve çok çesitli balıkçılık yarışma ve organizasyonları hemen hemen her Maldiv tatil köyünde düzenlenmektedir. Ayrıca Maldivler genelinde düzenlenen yarışmalar için detayları bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Büyük Boy Balık Avı Aktiviteli Oteller