Maldivler'de Yoga

Bir gölün yüzeyi durgunken dibini açık bir şekilde görmek mümkün müdür? Yüzeyde dalgalanmalar olunca imkansızdır.  Aynı şekilde zihin sessizken, hiç bir düşünce veya arzu yokken özünüzü görebilirsiniz ve buna yoga denir.

Yoga ile amaçlanan ruhsal, fiziksel ve zihinsel mutluluğa ulaşmak, bedenin, aklın ve ruhun dinamik gücünde doğal bir denge oluşturmak, zihni olumsuz düşüncelerden uzaklaştırmak ve vücudu yavaşça canlandırmaktır.  Gül hiç gül bahçesindeyken “ben gülüm“ der mi? Dikenlik dolu bahçede nasıl haykırır ben gülüm diye.

Farkındalığınız yükseldikçe de (ki bu yoga ile olur) farkındalığı olmayanların yanında bariz farklı, yüksek enerjiyle etrafınızdakilere kendinizi fark ettirebilirsiniz. O halde içsel yolculuğumuza yoga ile başlamak en doğru bir adım olacaktır. Tüm bu zihin sessizliğini yani içsel yolculuğumuzu, uçsuz bucaksız  bir okyanusun kıyısında , incecik,  beyaz kumların üstünde doğayla baş başa Maldivler'de yoga ile yaşamaya ne dersiniz? Her gününüzün diğerinden farklı ışıkla kaplı, farkındalık dolu geçmesi dileğiyle, Maldivler’de yoga yapmanın ayrıcalığını yaşamanızı tavsiye ederiz.  

Maldivler'de yoga ve meditasyon ile arınma tatilini farklı otel seçenekleriyle, ister villanızın okyanus manzaralı verandasında, ister inci gibi kumların üstünde ya da kaldığınız adanın en güzel güneş batımı manzarası eşliğinde yapabilirsiniz. Maldivler gibi egzotik bir ülkede, turkuaz renkli okyanusun kıyısında,  özel eğitmenler eşliğinde yoga yaparak adeta yenilenmiş bir ruh haliyle, telaş dolu hayatınıza geri döndüğünüzde çok daha enerjik olduğunuzu fark edeceksiniz. İçsel yolculuğunuzda huzur ve farkındalık dolu,  mutlu bir Maldivler tatili geçirmenizi diliyoruz.


Maldivler'de Yoga Aktiviteli Oteller