Şnorkelle Yüzme

Maldivlerde dalış yaparken güneşin sırtınıza vurduğunu ve gözlerinizin önünde rengârenk mercanların ve bembeyaz kumların olduğunu hayal edin. Ayrıca dalışa alışabilmeniz adına en kolay yollardan birisi de tüm o ekipmanlar olmadan serbest şekilde maskeniz, paletleriniz ve şnorkeliniz ile dalıştır. Şnorkel ile dalış size eğitimleri öğrenmenize gerek kalmadan suyun altında keyifli vakit geçirebilmenizi sağlar. Hanifaru Atoll'u şnorkel ile dalış yapmak için en ideal noktalardan birisidir. Bu bölgede yapacağınız dalışlarda Maldivlerin çok yönlü denizaltı yaşamına tanıklık edebilirsiniz. Atollerde yapabileceğiniz özel dalışlarda rengârenk deniziğnesi balıklarına, ıstakozlara denk gelebilirsiniz.

Maldivleri şnorkel ile dalış yapanlar arasında ayrıcalıklı kılan başka bir neden ise büyük Napolyon wrasse gibi nadir deniz canlılarını görebilme şansına sahip oluşunuzdur. Maldivlerde dalışlarınız esnasında köpekbalıklarını, kaplumbağaları, denizşakayıklarını, ahtapotları ve rayleri de görebilirsiniz. Bir kanaldan ilk defa yüzdüğünüzde Maldivlerdeki mercan kayalıkları aklınızı başınızdan alacaktır. Bu kayalıklar bazen bir anda uçuruma dönüşüyor gibi görülebilir ancak böyle zamanlarda korkunuza yenik düşüp geri dönmeyin. Bu uçurumlardan aşağı inmek son derece keyifli ve zararsızdır. Bu inişlerin sonunda sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Denizin yumuşak huylu devlerini  - balina köpekbalıklarını , dev mantra ray’leri beslenirken gördükten sonra bu sulara bir kere daha âşık olacaksınız.

Şnorkelle Yüzme Aktiviteli Oteller