Sörf

Maldivlerde yaşayacağınız sörf deneyimi cenneti andıran kumsalları, resifleri ve tutarlı dalgalarıyla sizlere en iyisini sunacaktır. İster yeni başlamış olun, isterseniz profesyonel olarak sörfle ilgileniyor olun Maldivler de yılın her zamanı istediğiniz dalgayı bulabilirsiniz. Maldivlerde sörf sezonu şubat sonundan kasım ortasına kadar devam etmektedir. Ancak yerel sörfçüler en iyi zamanın mart - mayıs ve ekim-kasım arası olduğunu belirtmekteler. Bazı en iyi sörf noktaları Guraidhoo adasının yakınlarındadır. Bu noktalara ulaşabilmek için birçok seçeneğiniz mevcut.

İsterseniz Maldivlerin geleneksel kayığı Dhoni'yi, isterseniz sürat teknelerini ya da yerel servisleri tercih edebilirsiniz. Dhoni ile açılırsanız keşfedilmemiş sörf noktalarına da ulaşabilirsiniz ve böylelikle kalabalıktan da sıyrılıp daha iyi bir sörf deneyimi yaşayabilirsiniz. Kayalıklarda deniz seviyesi düşük olduğu dönemlerde sörf yapmak belki biraz tehlikeli gelebilir size ama deniz yükseldiği dönemlerde size en fazla keyfi verecek noktalar da bu bölgelerdedir. En iyi sörf deneyimi için sezonları atoller ile birlikte sizin için belirttik;

Male Atolü’nde sezon:  Mart – Ekim arası
Orta Atollerde sezon:  Mayıs – Ağustos arası
Dış Atollerde sezon:  Şubat sonu – Nisan ve Ağustos sonu – Ekim 

Orta Atollerde bulunan Meemu, Thaa ve Laamu sizlere en uzun dalgaları sunarken, Gaafu Dhaalu Atolü de sizlere sörf yapabilmek için en uygun koşulları sağlayacaktır.

Sörf Aktiviteli Oteller