MaldiveClub

Four Seasons Landaa Giraavaru

Four Seasons Landaa Giraavaru

  • Baa Atol
  • Deniz Uçağı
  • 120 KM
  • Oda Kahvaltı
  • Tesis seçiminde güncel kampanyaların iyi takip edilmesi ile beraber, seçtiğiniz tatil köyünün son durumu, hizmet kalitesi, lagün büyüklüğü, transfer şekli ve organize edilmesi, aktivite olanakları ve fiyatları, son dakika değişiklik olanakları, ödeme şartları, doğru villa seçimi ve daha sayabileceğimiz birçok önemli etken tatilinizin mutluluk ve memnuniyet seviyesini belirler. Bütçeniz ve özel istekleriniz doğrultusunda uzmanımıza danışarak 106 tatil köyü arasından en doğru seçimi yapabilirsiniz.

    Satış Direktörü Serkan Aras
    Maldivler Tatil Uzmanı

Four Seasons Landaa Giraavaru

Otel Bilgileri

Bulunduğu Ada: Landaa Giraavaru
Havaalanı- Tesis Transfer: Deniz uçağı ile 30 dakikadır.
Havaalanına Uzaklığı: 120 km
Oda Sayısı: 102
Konaklama Seçenekleri: Oda - Kahvaltı, Yarım pansiyon, Tam Pansiyon

Maldiv'in en büyük lagünlerinden birine sahip olan Four Season Landaa Giraavaru 44 dönüm eldeğmemiş doğal arazisi ile yarım saatlik deniz uçağı transferi mesafesindedir. Geniş konaklama yerleşimleri, dört adet orman içinde gizli geçitlerle saklanmış restaurantlarıyla otel sizi keşife çağırıyor. Otelin 102 bungalow ve villası kumsal ve su üzeri olmak üzere ferah bahçeleri, özel küçük havuzları, açıkhava oturma odaları ve deniz gören manzaraları ile sizi cennete çağırıyor. Spa ve Ayurveda Retreat, iki ayurveda uzmanının yardımıyla size tüm tatiliniz boyunca bedensel ve ruhsal arınma programları hazırlıyor.
Kusursuz beyaz bir kumsal ile UNESCO Dünya Biyosfer Rezervinde Baa Mercan Adası içinde bereketli Lagünü içeren el değmemiş bir ortamda mahremiyet sunan akıllara durgunluk verici bir tatil beldesi. Hektarlarca yemyeşil orman içi, adanın doğal güzelliği ile tamamen uyum halinde modern stilin güzelliğini yansıtan görkemli tesisleri gizlemekte.
Denizcilik Keşif Merkezinde çalışan Reefscapers şirketinden Marie ve Thomas, konik metal çerçeveler üzerinde sağlıklı mercan yetiştirmenin bir tekniğini mükemmelleştirmiş bulunmaktadırlar. Bunların büyük bir kısmına adanın çevresinde çeşitli noktalarda bağımsız büyümeleri için dikkatli bir şekilde bakılıyorlar. Onlar serpilip geliştikçe ve lagünün içine balıkları çektikçe bu mercanların üzerinden şnorkelle yüzmek harika bir duyguyu oluşturuyor. Misafirler bir mercan çerçevesini sponsor edebiliyorlar ve isimleri sponsor ettikleri çerçeveye takılıyor. Büyük olasılıkla Denizcilik Keşif Merkezinin kendisi, ülkedeki bu tür yerlerin en iyisini oluşturmaktadır. Merkez araştırma ve deniz bilimini gösterili sergiler (bir eğlendirici dokunma havuzu), eğitim, geziler ve alışveriş edilecek, dinlenilecek ve yemek yenebilecek yerler ile birleştiriyor. Burada konuşmalar resifler ve mercan adalarının jeolojileri, kaplumbağanın hikayesi ve Maldivler’in yeni harikası balina köpekbalıkları ile Hanifaru koyunun manta vatozları gibi konular üzerine gelişiyor. Haziran ayından Eylül ayına kadar – özellikle Ağustos ve Eylül aylarında – sualtı dünyasının harikalarını görmek için kullanabileceğiniz daha iyi bir yer daha mevcut değil. Diğer görülmesi gereken yerler, siz ve beraber olduğunuz kişinin gündüz yalnız kalmak için gece de yemek için gidebileceği ıssız kumsallardır. Veya belki de akşam yemeği için sadece lagünü seçebilirsiniz. Şnorkelle yüzmek, yunus balıklarını denizde seyretmek ve romantik bir ortam yaratmak için ise özel bir yat emrinizdedir.
Four Seasons sosyal topluma olan sorumluluklarını ciddiye almakta ve bunun değeri de hem eğlenceli ve hem de aydınlatıcı bir şekilde üzerinde yaşam olan adaya yapılan ziyaretlerde yaşanmaktadır. Daha ilgi çekici adalardan birkaç tanesinin yakın çevrelerinde olması da bir şanstır – özellikle geçmişleri hikaye oluşturan Kudarikilu ve Kendhoo gibi. Çocuklara çok iyi bakılmaktadır. Kuda Velaa Çocuk Kulübü oyunlardan el işlerine kadar birçok faaliyete Tatil Beldesinin Yogi’si ve şef aşçı ile geçirilen zaman da eşlik etmektedir. Daha büyük yaştaki çocukların kendi kulüpleri olup bunlar daha çok kendi elektronik ve masa oyunlarını oynamayı tercih etmektedirler. Su üstü spa’sı sakin ve profesyonel bir havaya sahip olmakla beraber benim için esas zevk alınacak yer adanın ormanla kaplı merkezinde bulunan Ayuverdik Merkezdir. Hayalinizde canlandırın; tantrik şarkılar, bol bol yağ, vücut için bu toz ve saç için diğeri ile birlikte dört el ile gerçekleştirilen bir bakım. Kendinizi eski zamanın bilgeliğinde kaybetmeniz işten bile değil. Tatil beldesinde 2 tane muhteşem manzarayı görmeniz mümkün. Bir tanesi iskeleden 2 katlı, sazdan çatılı resepsiyona ve üst katta ise bara sahip binaya uzanan upuzun palmiye ağaçları ile çevrili geniş bir yol ki bu hayret uyandırıcı bir şekilde ülkenin başka hiç bir yerinde tekrarlanmamış. Diğerini ise adanın batı ucunda Blu Restorana girdiğinizde görüyorsunuz. Mavi üzerine mavi tonları, açıklık ve hava, beyazlık ve kum son derece özel görüntüler. Restoranın stiline uygun olarak çıplak ayakla eğlenceli ve canlandırıcı bir ortama giriyorsunuz. Pizza ve içecek için daha iyi bildiğim başka bir yer yok.
Diğer özel mutfak seçenekleri sunan restoran ise Al Barakat ki burası Orta Doğu’da eski bir favori restoranın mükemmel bir yanılsaması. Alt katta bazı mezeler ve aperatiflerden tadabilir ve bu esnada deniz manzarasının zevkine varabilir ve daha sonra ziyafete katılmak için üst kata çıkabilirsiniz.
Eski mercanlığın yeniden kullanılabilmesi için özel izin aldıktan sonra her bir villa çevresinde Maldivli mercan duvarları oluşturulmuştur. Bu, odaları son derece güzel bir ortama oturtmakta ve tatil beldesinin ülkeye olan bağlılığını göstermektedir. Alışılmadık bir şekilde yüksek olan duvarlar ferah lüks hissine katkıda bulunmaktadır. Burası doğudan batıya uzanan bir ada olması nedeni ile odaların yarısı (su villaları dahil olmak üzere) kuzeye bakmakta ve diğer yarısı ise yüzleri güneye dönük durmaktadır. Güneye baktığınızda gün boyu güneş alırken kuzeye yüzünüzü döndürdüğünüzde mavi gökyüzünü ve saf deniz manzarasını görmektesiniz.

Oda Özellikleri
Saç kurutma makinası, Kuştüyü yastık, Allerji yapmayan yastık seçimi, Kablolu veya kablosuz internet erişimi, Cd / Dvd çalar, Uydu kanallı Tv, Kasa, Ütü ve ütü masası (istek üzerine), Çay / kahve makinası, Fax (istek üzerine), Çok hatlı telesekreterli telefon, Mini bar, Klima, Günde 2 kere oda temizleme

Tesis Özellikleri ve Aktiviteleri
Dalış, Fitness, Su sporları, Spa, Dadı servisi, Olimpik havuz, Tuzlu su havuzu, Tenis, Kuda Velaa çocuk klübü (4-12 yaş), Majaa Maizan genç klübü (13-18 yaş), Maldiv turu, High - Life turu, Romantik günbatımı turu, Gece konaklamalı yat turu, Günbatımı balıkçılık turu, Plaj voleybolu, Yoga, Masa tenisi, Playstation 2, Bebek yatağı, Odalarda çocuk koruma

Restaurant ve Barlar
Al Barakat
Cafe Landaa
Fuego Grill
Blu
Sea Bar
Blu Bar
Shisha Bar
Poolside Bar
Five Degrees North  

 

Oda Tipleri ve Fiyatlar

Havuzlu Kumsal Bungalow

Havuzlu Kumsal Bungalow

GECELİK MİNİMUM575$

75 m2 olan villalar adanın kuzey tarafına konumlandırılmıştır. Klimalı yaşam alanı, bahçede uyku pavilyonu ve giyinme odası vardır. İçeride ve dışarıda duş alanı vardır. Bungalovun kapıları 5m havuzlu ve özel verandalı bahçeye açılır. Keyifle tatil yapabileceğiniz bir yerdir. Bungalovun imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Havuzlu Kumsal Villa

Havuzlu Kumsal Villa

GECELİK MİNİMUM1138$

137 m2 olan villalar adanın güney tarafında yer almaktadır. Kumsal ve okyanus manzarasına hakimdir. Turkuaz renkli kapıları olan maldivler stilinde yapılmış villalarda yaşam alanı, giyinme odası, içeride ve dışarıda duş alanı bulunur. Villanın 12 m2 havuzu, yerleri kumlu olan yaşam alanı ve bu yaşam alanında uyku pavilyonu vardır. Deniz manzaralı asma katına, manzarayı rahat seyredebilmeniz için yatak konulmuştur. Maldivler'e özgü geleneksel salıncak, havuz kenarındaki keyif koltuğu ve direkt kumsala geçiş imkanı dışarıdaki yaşam alanında keyifli vakit geçirmeniz için düşünülmüş detaylardır. Villanın imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Gündoğumu Su üzeri Villa

Gündoğumu Su üzeri Villa

GECELİK MİNİMUM729$

86 m2 olan villalar adanın kuzey kesiminde yer alır. Tamamen okyanus ve gündoğumu manzarasına hakimdir. Villada ekstra yatak olarak 1 divan 1 adet katlanabilir yatak bulunur. Asma kattaki balkondan manzara eşsizdir. Gündoğumu manzarasını izleyebilirsiniz. Verandanızdan hemen okyanusa giriş imkanınız vardır. İçeride tam donanımlı banyosu ve dışarıda da 2 adet duş alanı bulunur. Villanın imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Günbatımı Su üzeri Villa

Günbatımı Su üzeri Villa

GECELİK MİNİMUM933$

86 m2 olan adanın kuzeybatı kesiminin uç tarafında yer alır. Tamamen okyanus ve günbatımı manzarasına hakimdir. Çarpıcı gündoğumu manzarasını verandanızdan ya da asma kattaki koltuğunuzdan keyifle izlerken bir şeyler içebilirsiniz. Villanın bir büyük yatağı ayrıca 2 adet tek kişilik yatağı bulunur. Villa da 3 yetişkin 1 çocuk ya da 2 yetişkin 2 çocuk rahatça konaklayabilir. Villanın imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Havuzlu Gündoğumu Su üzeri Villa

Havuzlu Gündoğumu Su üzeri Villa

GECELİK MİNİMUM984$

86 m2 olan villanın 11 m2’lik havuzu keyifli manzaraya sahiptir. Bir büyük yatak, 1 divan ve 1 adet katlanabilir yatağa sahiptir. Verandasında güneşlenebilme ve havuza girebilme imkanı olduğu kadar su üzeri ağında da uzanıp bir şeyler içerken güneşlenebilme olanağınız vardır.  Banyosu oldukça şık olan villanın 2 adet lavabosu, küveti ve ayrıca bir duş alanı vardır. Dışarıdaki duş alanı da size kolaylık sağlayacaktır. Villanın imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Havuzlu Günbatımı Su üzeri Villa

Havuzlu Günbatımı Su üzeri Villa

GECELİK MİNİMUM1138$

86 m2 olan ve 11 m2 havuzu bulunan villa Günbatımının eşsiz manzarasına sahiptir. Turkuaz lagün üzerine konumlandırılmıştır. Günbatımını havuzunuzdan, verandanızdan ya da su üzeri ağların üzerine uzanıp izleyebilirsiniz. Asma kattaki balkona spiral merdivenden çıkılır. Verandasında şezlong ve yemek masası da bulunur. Villanın imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Havuzlu Aile Kumsal Villa

Havuzlu Aile Kumsal Villa

GECELİK MİNİMUM1445$

Verandasıyla beraber 260 m2 olan villa oldukça geniş ve ferahtır. Çalışma odasındaki gardrop vardır ve koltuğun altında gizli yatak bulunur. Bahçesi ve havuzu oldukça geniştir. Havuz kenarında hem şezlongları hem de keyif yatağı bulunur. Villanın etrafı gür yeşil bitki örtüsüyle çevrilidir. Çocuklu aileler için oldukça keyifli konaklama yeridir. Villanın imkanları; Hipoallerjenik yastık ve yorgan, 42inc TV, DVD player, organik banyo ürünleri, günde 2 kere oda temizliği, günlük taze sıkılmış meyve suları, çay, kahve, ücretsiz Wi-Fi, digital telefon, saç kurutma makinesi, klima, tavan vantilatörü.

Benzer Oteller

Biz Sizi Arayalım

Kaydınızı bırakın ekibimiz sizi en kısa sürede arasın.