MaldiveClub

Nika Island

  • North Ari Atol
  • Deniz Uçağı
  • 25 Dakika
  • 78 KM
  • Oda Kahvaltı
  • Daha çok ortadoğu pazarında başarılı olan Nika Island Resort'un en önemli özelliği villa tiplerinin verandasındaki gizliliktir. Villalar arasında denize doğru uzanan yeşillik ve beton bloklar adanın etrafında yürümenizi engellemekle beraber gizlilik arayan çiftler içinde avantaj sağlar. Verandanızda güneşlenirken veya denize girerken kimse önünüzdeki kumsaldan yürüyerek geçemez. Bu özellik Maldivlerde sadece Nika Island'da bulunmaktadır.

    Satış Direktörü Serkan Aras
    Maldivler Tatil Uzmanı

Nika Island

Otel Bilgileri

Bulunduğu ada: Kudafolhudhoo
Bulunduğu Atol: North Ari Atol
Havaalanı uzaklığı: 74 km
Havaalanı Tesis Transfer: Deniz uçağı 25 dk
Oda sayısı: 43
Pansiyon tipi: Tam Pansiyon, Her şey Dahil

Maldivler Nika Island Resort, İtalyan bir mimar tarafından özel olarak dizayn edilmiştir. Adanın etrafı kumsaldan sadece birkaç metre ileride muhteşem resiflerle çevrilmiştir. Resorta  ‘Dhivehi’ yerel diline göre Hint İnciri Ağacı anlamına gelen ‘NİKA’ adı verilmiştir. Artan ağırlığını kaldırabilmek için Nika köklerini toprağın derinliklerine kadar salar, pek çok kuşa ve meyve yarasasına ev sahipliği yapar. Bu ağacın 355 yaşında ya da daha yaşlı olduğuna inanılıyor. Bahçevanlarımız adanın bitki örtüsünü korumak adına sürekli bakım yapar ve bu bitki örtüsü adanın diğer adalardan daha serin olmasını sağlar. Otelde 8 farklı kategoride villa vardır. Bu villalar kumsal ve su üzerinde olarak iki farklı yerde konumlandırılmıştır. Rahatınız için oldukça modern ve şık olarak döşenmiştir. Villaların arasındaki duvar ve gür bitki örtüsünden dolayı her villanın kendine özel kumsalı vardır. Her villanın kumsalında jakuzi, şezlong, yemek masası, salıncak, hamak ve dış yaşam alanı bulunur. Dalış merkezi yeni başlayanlar için sertifika programı düzenler. 3 Farklı yemek restaurant’ı uluslar arası ve yerel lezzetler sunar. Sabah, Öğlen ve Akşam yemeklerini Ana Restaurant’ın geniş yiyecek seçenekleriyle keyifle yerken, Coffee Shop Library’de bir şeyler içecek ve günbatımı manzarasının tadını çıkaracaksınız. Lotus Spa’nın eşsiz hizmet verebilmek adına 8 masaj odası, rahatlama havuzu, saunası ve geniş rahatlama alanı vardır. Resort’ta bebek bakım hizmetinden faydalanıp eşinizle farklı aktivitelere katılabilirsiniz. Eşsiz bir nikah seremonisi yaşamak isteyenler için farklı seremoni seçenekleri sunulmaktadır. 

Tesis Özellikleri ve Aktiviteler:
Tüm Villalarda ücretsiz Wi-Fi, Saat 09:00 – 23:00 arasında Villa Yardımcısı, Bebek Bakım Hizmeti, 24 Saat Doktor, The Nika Butik, Kuru Temizleme ve Ütü Servisi, Kütüphane, Saat 09:00 – 23:00 arası Villa’ya Yemek Servisi, Saat 09:00 – 23:00 arası İnternet Kafe, Su Sporları Merkezi; Katamaran, Rüzgar Sörfü, Su Kayağı, Şnorkel, Spor Merkezi, Takı Dükkanı, Dalış Merkezi.

Restaurant ve Barlar:
Main Restaurant
Coffee Shop Library  
Pepi Bar

Düğün Hizmetleri İçeriği:
Güne rahatlatıcı masajla başlanır
Tropikal meyve sepeti
Palmiye yaprakları ve tropikal çiçeklerle dekore edilmiş tören alanı
Nikah memuru, Nedimeler ve yerel davulcular 
Geline tropikal çiçeklerden buket
Damat’ın yakasına çiçek 
Düğün pastası, bir şişe şampanya atıştırmalıklar ve kanepeler
Nikah sertifikası, nikah fotoğrafı, gelinlik kiralama
Kumsalda şarap eşliğinde akşam yemeği
Ertesi sabah villada kahvaltı
1 Saat sauna
Ücretsiz bir etkinlik hediyesi (Şnorel turu, Issız ada turu ya da günbatımı balık tutma)
Tropikal çiçeklerle yatak süsleme ve çikolatalı meyve tabağı.

Oda Tipleri ve Fiyatlar

Kumsal Villa

Kumsal Villa

GECELİK MİNİMUMN/A

75 m2 olan 10 adet villa adanın kuzeydoğu tarafına konumlandırılmıştır. Geniş ve bağımsız olan villanın etrafı gür bitki örtüsüyle çevrilidir. Sadece birkaç adımla Hint Okyanusunun sıcak sularına girebilirsiniz. Villanın imkanları; Büyük boy yatak, Klima, Çay –Kahve yapma imkanı, Saç kurutma makinesi, Kasa, Mini-Bar, TV, WiFi bulunur.

Deluks Kumsal Villa

Deluks Kumsal Villa

GECELİK MİNİMUMN/A

100 m2 olan 10 adet villa adanın güneybatı tarafına konumlandırılmıştır. Delüks Villalar misafirlerini şımartmak ve rahatlatmak için şık bir şekilde dizayn edilmiştir. Villanın turkuaz lagün manzarasına sahip bir yatak odası ve geniş bir oturma odası vardır. Lagünün önünde hemen kumsalında genişçe sazdan yapılmış şemsiyesi ve şezlongları bulunur. Villalar arasındaki gür bitki örtüsü oldukça gizlilik imkanı sağlar. Villanın imkanları; Büyük boy yatak, Klima, Espresso, Çay ve Kahve yapma imkanı, Saç kurutma makinesi, Kasa, Mini-Bar, TV, WiFi, Dışarıda Jakuzi ve Duş Alanı bulunur.

Aile Kumsal Villa

Aile Kumsal Villa

GECELİK MİNİMUMN/A

110 m2 ve 3 adet olan villalar adanın kuzey tarafına gür tropikal bitki örtüsünün arasına konumlandırılmıştır. Bu villaların her biri geniş oturma odası ve 2 ayrı yatak odasına sahiptir ve panoramik okyanus manzarası vardır. 2 banyosu ve dış alanda duşu vardır. Kumsalında sazdan yapılmış şemsiye ve şezlongları vardır. Villanın imkanları; Büyük boy yatak, Klima, Espresso, Çay ve Kahve yapma imkanı, Saç kurutma makinesi, Kasa, Mini-Bar, TV, WiFi, Dışarıda Jakuzi, Duş Alanı, Özel Kumsal, Hamak ve Salıncağı bulunur.

Su üzeri Villa

Su üzeri Villa

GECELİK MİNİMUMN/A

75 m2 olan ve 8 adet bulunan villalar, adanın kuzeydoğu tarafında lagünde ahşap sütunlar üzerine konumlandırılmıştır. Villaların verandasından hemen lagüne giriş imkanı vardır. Villaların verandası 3 kattan oluşur; 1. Kat denize yakın olan kısım, 2. kat beyaz kumlu ve şezlongların bulunduğu kısım, 3.kat ise villanın çatı katında bulunan kısımdır. Villanın imkanları; Büyük boy yatak, Klima, Espresso, Çay ve Kahve yapma imkanı, Saç kurutma makinesi, Kasa, Mini-Bar, TV, WiFi ve Duş Alanı bulunur.

Sultan Suite

Sultan Suite

GECELİK MİNİMUMN/A

140m2 olan ve sonsuz Hint Okyanusu manzarasına sahip olan villanın kumsalı ve etrafı yerel bitkilerle çevrilidir. Harika bir kafa dinleme yeridir. Adanın güney batı tarafına konumlandırılmış villanın dışında kumsalında Jakuzisi, şezlongları ve salıncağı vardır. Birkaç adımla muhteşem görünen resiflere ulaşabilirsiniz. Villanın 2 yatak odası ve bu odalarda geniş yatakları, her birinin geniş banyosu, geniş oturma odası, içeride ve dışarıda duş alanı bulunur. Villanın imkanları; Büyük boy yatak, Klima, Espresso, Çay ve Kahve yapma imkanı, Saç kurutma makinesi, Kasa, Mini-Bar, TV, WiFi ve dışarıda duş alanı bulunur.

Benzer Oteller

Biz Sizi Arayalım

Kaydınızı bırakın ekibimiz sizi en kısa sürede arasın.