Herkesin hayali, büyülü tatil adası Maldivler ile ilgili sizi yönlendirecek ve daha rahat bir tatil yapmanızı sağlayacak noktaları 3 adımda topladık.

1)Her şeyden önce tatil planı yapın

MaldiveClub ile Maldivler’e balayı, evlilik teklifi, romantik tatil, aile tatili ya da tek başınıza gidiyor olun her seferinde içinizdeki tatil heyecanını sizinle birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha biletler, oteller konuşulurken bile herkesin içini bir heyecan sarıyor. Bu esnada tatil ile ilgili planlar yapılmaya başlanıyor, ada ile ilgili sorular soruluyor.

Biz de bu heyecana tanık olurken sizin aklınızın rahat olması heyecanınızı coşkuyla yaşamanız için uygun biletleri, size uygun otelleri araştırıp önünüze güzel paketler halinde sunuyoruz. Siz hayallerinizdeki aktiviteleri anlatıyorsunuz biz sizin için en uygun yerleri buluyoruz. 


2)Yanınıza neler alacağınıza dikkat edin

Maldivler’in başkenti Male muhafazakar bir yer olduğu için eğer Male’deki alışveriş merkezini, caddeyi gezmek gibi bir düşünceniz var ise yanınıza “çok açık olmayan” kıyafetler almaya özen göstermeniz gerekir. 

Adada hava derecesi yıl boyunca 26 – 31 derecelerde olduğu için Male dışındaki yerlerde şort, t shirt, mayo, bikini, etek, elbise gibi yazlık tercihler yapmanızı öneririz. Bizden söylemesi özellikle kadınlar için uzun uçuşan elbiseler deniz kenarında çekilen fotoğraflara büyüleyici bir hava katmaktadır.

Maldivlerin berrak denizi ve zengin deniz altı göz önünde bulundurulduğunda bu mükemmel manzaraya tanık olmanız için yanınıza şnorkel almanızı tavsiye ederiz.

Adada hırsızlık çok az görülmektedir. Bu nedenle yanınıza değerli eşyalarınızı almanızda problem yoktur. Hem de çoğu otelin içerisinde kasa yer almaktadır. Kasa sizin için önemli bir kriter ise MaldiveClub tarafından kasası olan oteller tarafınıza iletilebilir ve tercihinizi buna göre yapabilirsiniz. 

Yine hava durumundan dolayı yanınıza mutlaka güneş kremi almanızı öneririz. Beyaz kumlar ve şeffaf deniz güneşi yansıttığından çok açık tenlilerin özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. (Not: Eğer bavulunuzu bagaja vermeyecekseniz güneş kremi ve bunun gibi diğer sıvıların 100ml’yi geçmemesi gerektiğine özen gösterin)


3) Önce tanıyın, gittiğinizde hayran kalın

25 atol, 1200 adadan oluşan bu küçük cennetle ilgili ilginizi çekecek birkaç bilgiye sahip olmanızın faydası var. Maldivler’de yapılan tesislerin bitki örtüsü yüksekliğini geçmeme zorunluluğu vardır ve adadaki doğal doku bu sayede korunur. Yeşil ve mavi rengin hakim olduğu adanın deniz altı dünyası da bir o kadar renklidir. 2.000’den fazla balık çeşidi ve 200’den fazla mercan türü olması bunun kanıtıdır. Ayrıca Maldivler’de birçok otel kaplumbağalara özel yuvalar hazırlamaktadır ve kaplumbağalar yumurtalarını bırakmak için bu otellere giderler. Bu kadar deniz altı dünyası ile adı anılan adada köpek balıklarından korkmaya gerek yoktur. Çünkü Maldivler’de yaşayan köpek balıkları tehlike teşkil etmemektedir. Adada spor severler için kano, dalış, yoga, pilates gibi spor aktivitelerinin yanı sıra keyfine düşkünler içinse dünyadaki en güzel spa merkezleri bulunmaktadır.