Maldivler balayı tatilleriyle ünlü bir ada olmasına rağmen, aslında hem çocuk kulüpleri, hem de tüm ailenin keyif alabileceği çeşitli etkinliklerle 7’den 70’e herkesi tatmin edebilecek niteliktedir.

Ancak ailelerin keyifli bir tatil geçirebilmesi için, uygun konaklama yeri seçilmesinin büyük rolü vardır.

MaldiveClub ailesi olarak önerdiğimiz başlıca aile tesislerini aşağıda bulabilir, detaylı bilgiler için uzman MaldiveClub ailesi çalışanlarıyla her zaman irtibata geçebilirsiniz.

Anantara (Dhigu): 

Antata tatil köyleri zincirinin bir parçası olan Dhigu, küçük misafirlerini sürpriz bir hediye paketi ile karşılar. Bu paket içinde diş fırçasından, yap boz oyunlarına kadar birçok küçük sürpriz vardır. Restoranlarda çocuk menusu bulunur, Kids Club çocuk evinin yanında akşamları bebek bakıcısı hizmeti verilmektedir.

Bandos: Tatil merkezinin içindeki kreş gün boyu hizmet vermektedir. Akşamları ise bebek bakıcısı servisi vardır. Odalar ailelere uygun olacak şekilde düzenlenmiştir. Yaşı büyük olan çocuklar için birçok aktivite bulunmaktadır.

Centara Grand: Aile kullanıma en uygun villalar bu tatil merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca çocukların su üstü villalarda kalmalarına herhangi bir belge imzalamadan izin verilen Maldivler’deki tek tatil merkezidir.

Constance Halaveli: İki katlı villaların olduğu bir tatil merkezidir. Çocuklar için gün boyu eğlenebilecekleri Kid’s Club vardır. Ayrıca dalma merkezinde çocuklara uygun mini paletler ve şnorkeller bulunur.

Conrad Maldives Rangali Island: Bu tatil merkezi içinde misafirlerin ücretsiz kullandığı Kid’s Club vardır. Bu kulüp sabah 8:30’da açılıp aksam 19:00’da kapanır. Yaş olarak 3’den 12 yaşına kadar tüm çocuklar misafier edilebilmektedir. 5 yaş itibariyle dalış okulundaki çocuklara da eğitim verilmektedir. Restoranlarda mama sandalyesi, çocuk menusu  bulunmaktadır.

Lux: Evdeki rutininden ve konforundan ödün vermek istemeyenler için bu tatil merkezi çok uygundur. Birçok çocuk kulübünu içinde barındıran bu tatil köyü, çocuklara özel oyun, sinema, bilgisayar ve dinlenme odasına (öğle uykusu ihtiyacı olanlar için) sahiptir. Ayrıca playstation, pin-pon gibi aktiviteler de tesiste vardır.

Filitheyo: 10 adet aile villası bulunnan tesisin çok gölgelikli kumsalı ve havuzu çocuklar için çok uygundur.

Club Faru (Filhalhohi): Huhule’ye sadece 7 dakika mesafede olması sebebiyle bir çok aile tarafından tercih edilir. Havuzu ve bol gölgelikli bir kumsalı çocuklara uygundur.

Four Seasons Kuda Huraa:  Restoranlarda çocuk menüsü olan tesiste 4 yaş altı çocuklar ücretsiz yerler. Çocuk kulübu bulunmaktadır. En güzeli ise kumsalda çocuklara uygun hazırlanmış şezlonglardır. Belli bir yaşın üzerindeki çocuklar sörf dersi alabilir.

Kanuhura: Özel eğitimli bebek bakıcıları çalışmaktadır. Tesiste bulunan harika çocuk kulübü  4 yaş üstü - 11 yaş altı çocukları kabul eder.

Kurumba: 4 yaş üstü - 12 yaş altı için sabah 9’dan akşam 18:00’e kadar 7 gün hizmet veren bir çocuk kulübü vardır. 4 yaş altındaki çocuklar için her zaman bebek bakıcısı hizmeti bulunmaktadır. Tesisin birçok alanında çocuk arabalarının rahatıkla sürülebileceği rampalar vardır. Tüm restoranlarda çocuk menüsü mevcuttur. Ayrıca çocuklar için havuz ve oyun alanı bulunmaktadır.

Meeru: Odalara ekstra yatak konulabilir. Çocuklu aileler için bahçe veya kumsal villalar uygundur. Tesiste bebek bakıcısı servisi bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için dalış dersleri de verilmektedir.

Niyama Maldives: İki yatak odalı villaları vardır. Dilediğinizde saatlik ücreti 15USD olmak üzere bebek bakıcısı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Golf, atış, beyzbol, playstation, Xbox, sinema... gibi çocuklar için birçok aktivite bulunmaktadır.

One & Only Reethi Rah: 2 yaş üzeri çocukların kabul edildiği bir çocuk kulübü vardır. Çocuklar için yapılmış özel şezlonglar ve çocuk havuzu çocuklar için cezbedicidir. Önceden bilgi verildiği takdirde bebek için gerekli olabilecek her şeyi (çocuk bezinden, pusete kadar) tatil merkezinde bulabilirsiniz.

The Beach House at Manafaru: Aklınıza gelebilecek her türlü aktivite (golf, trambolin, voleybol...) çocuklar için de hazırlanmıştır. Ayrıca çocuklar için mini masaj hizmeti verilmektedir. Masaj sonrası çocuklara küçük çikolatalı kurabiyerler ikram edilmektedir.

Vilu Reef: 2 yaş altı için bebek bakıcısı hizmeti bulunmaktadır. Çocuklara ait özel oyun alanı bulunur. Deniz içinde ve dışında çocuklarınızı keyiflendirecek birçok aktivite mevcuttur.

Ailece gidebileceğiniz diğer tatil merkezlerinin isimleri: 

Angsana Velavaru, Royal Island, Island Hideaway, Four Seasons Resort at Landaa Giraavaru, Coco Palm Bodu Hithi, Lily Beach Resort & Spa, Vivantaby Taj – Coral Reef, Hilton Iru Fushi  Beach & Spa Resort, Olhuveli Beach & Spa Resort and Holiday Inn Kandooma.

 

**Maldivler’de birkaç tatil merkezinin çocukları kabul etmediği unutumamalıdır. Aşağıdaki tatil merkezlerinde ise çocuklar için yaş sınırı bulunmaktadır ve çocuklar için yapılan herhangi bir aktivite yoktur.

Komandoo: 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Meeru: Ada’nın bazı yerlerine 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Vilamendhoo: 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Dhoni Island: 16 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

W Resort: 13 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Centara Ras Fushi: 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Banyan Tree Vabbinfaru: 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Baros: 8 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

Cocoa Island: Çocuk misafir kabul edilir fakat çocuklu aileler için önerilen bir tatil merkezi değildir.