Mavinin her tonunu bulabileceğiniz okyanusun kenarında, inci tanesini andıran beyaz kumların üzerinde yaşadığınız büyüleyici anları ölümsüzleştirmeye ne dersiniz?

O halde size güzel bir haberimiz var: Maldivler’in mükemmel manzarası sizi bekliyor! Anı ölümsüzleştirmek için sadece gülümsemeniz yeterli.

Özellikle balayı, düğün gibi özel günlerde bir numaralı tercih edilen lokasyon Maldivler’den dönerken sizinle beraber yanınızda getirebileceğiniz en özel şey mükemmel tatilinize dair fotoğraflarınızdır. Fotoğraflar sayesinde tüm detayları en ince ayrıntısına kadar hatırlayabilir ve aşk dolu geçen keyifli günlerinizi tekrar tekrar zihninizde yaşatabilirsiniz.

Balayı, düğün, nişan, babymoon, arkadaş grubu ya da tek başınıza gitmiş olun hiç farketmez ancak bizden küçük bir hatırlatma Maldviler’de bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin. Cep telefonunuzun fotoğraf çekme özelliğiyle, götürmüş olduğunuz fotoğraf makinesiyle ya da Maldivler’deki profesyonel fotoğrafçılarla bu çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Maldivler’de profesyonel fotoğrafçılık

Düğün, evlilik teklifi ya da balayı hayatta bir kere yaşanan çok özel anlar. Mutluluğunuzu etrafınızdaki insanlarla paylaşmak, bu anları sonsuz anılara dönüştürüp güzel resimlerle süslemek isteyen misafirlerimiz için profesyonel fotoğraf/video çekimi ayarlanmaktadır.

Misafirlerimiz dilerlerse gelinlik ve damatlıklarını da yanlarında götürüp tesiste fotoğraf çekimi yaptırabilirler. Her tesis fotoğraf çekimi icin farklı paketler sunmaktadır. Fiyat aralıkları 200 USD – 600 USD arasında değişiklik gösterir.

Fotoğraf çekimi öncesinde tesise bilgi verilmesi gerekmektedir. Tesis dışından getirilen profesyonel fotoğrafçılar için MaldiveClub ekibi sizin adınıza ön rezervasyon hizmeti sunmaktadır. Ödeme ise misafirler tarafından tesiste yapılabilmektedir.

Fotoğraf çekimi için tavsiyeler

Eğer fotoğrafçı tutmak istemiyorsanız ve selfielerle yetinmiyorsanız tatile çıkarken yanınıza küçük bir tripod almanızı önerebiliriz. Böylece hem mükemmel manzarayı hem de partnerinizi ve kendinizi fotoğrafa rahatça sığrdırabilirsiniz.

Güneş ışıklarına dikkat edin! Küçük bir uyarı eğer güneşi arkanıza alırsanız fotoğraf karanlık çıkar ve eğer çok güneşli bir saatte çekim yapmaya çıkarsanız parlaklık seviyesi çok yüksek olur. Bu nedenle çekim için özellikle gün doğumu ve gün batımı saatlerini tercih edebilirsiniz. Fotoğraf çekimi için en önemli etkenin ışık olduğunu unutmayın.

3’te 1 kuralını hatırlatalım. Kadrajı 3’e 3, 9 kareye böldüğünüzü hayal edip çekeceğiniz nesnenin fotoğrafın 3’te 1’inde olduğuna dikkat edin. Örneğin 3’te 1’lik kısımda partneriniz varsa, geri kalan 3’te 2’lik kısımda manzaranın olması görsel açıdan daha estetik bir kare yakalamanızı sağlayacaktır.

Doğru kadrajı yakalayın… Maldivler’de malzeme çok! Tropik meyveler, yeşillikler, köpük dolu bir küvet, mum ışığı yemekleri ne ararsanız var! Kadrajı küçük dekorlarla süsleyerek her zaman güzelleştirebilirsiniz. Örneğin küveti köpük ile doldurdunuz ve çekim yapacaksınız. Çekim öncesi küvetin üzerine mis kokulu çicekleri atmayı, yanındaki masaya da tropikal meyveleri yerleştirmeyi unutmayın. ;)

Günümüz teknolojisinde cep telefonları çok gelişti. Neredeyse profesyonel makineler kadar güzel çekim yapıyorlar. Ancak her telefonla su altında çekim yapamazsınız. Eğer Maldivler’in renkli su altı dünyasını fotoğraflamak istiyorsanız  ve cep telefonunuz su altında çekim yapmıyorsa“gopro” alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

Fotoğraf çekimine en uygun 10 otel

*** Kuramathi

*** Fushifaru

*** Mövenpick

*** Amaya Kuda Rah

*** Kandima

*** Dreamland

*** Velassaru

***  AnantaraVeli

***  Royal Island

***  Kudafushi