Kalabalık, gürültülü ve kirli yaşantının içinde hapsolmuş, kurumsal hayatın yükü altında ezilmiş şehirli insanların cennetidir Maldivler. İş ve şehir yaşantısı derken aslında insanlar stres, trafik ve koşuşturmacanın altında ne kadar yıprandıklarını farketmezler. Kurumsal yaşantının içinde olup bilgisayarın arka plan resmi olarak Maldivler’e bakmak bile insanları motive etse de, Maldivler’de bulunup, Maldivler’i yaşamak insanlara hem iç huzur sağlar, hem de fiziksel olarak onları daha sağlıklı bir hale dönüştürür.

 

Yani kısacası Maldivler  günümüz hayatının kalabalık ve stresinden uzaklaşmak için yeryüzünde gidebileceğiniz en güzel noktalardan biridir. % 99’u suyla kaplı olan Maldivler’in berrak, mavi, uçsuz bucaksız denizini izlemek, gece ay ışığının deniz üzerindeki yansımalarını gözlemlemek, eşsiz manzarasında gün batımını yaşamak ve büyülü yeşilliklerinin arasında temiz havayı solumak  sizi tamamıyla olumsuzluklardan soyutlayıp ruhunuza neşe katacaktır. Ayrıca, cennetten bir köşe olan Maldivler’de büyüleyici mercan resiflerine dalış, farklı türlerdeki rengarenk balıklarla yüzme ve  eğlenceli su sporlarıyla birlikte mutluluğunuz artacaktır. 

 

Ancak tüm bu eğlenceli ve keyifli deneyimler bir yana, Maldivler’de en çok ziyaret edilen yer kesinlikle spa merkezleridir. Maldivler spa merkezleri ve merkezlerde çalışan profesyonel ekipleriyle dünyada ün salmıştır. Hemen hemen her adada spa merkezi olan Maldivler’de siz de yaşadığınız masaj deneyimlerinden sonra kuş gibi hafiflediğinizi hissedecek ve yaşadığınız spa deneyiminin daha önce yaşadıklarınızla farkını rahatça ayırt edebileceksiniz. İster turkuaz ve berrak lagün üzerine kurulmuş spayı, ister palmiye ağaçlarının arasına bambulardan yapılmış zen spayı tercih edin, her deneyimden sonra vücut ve ruh sağlığınızın yavaş yavaş iyileştiğini her hücrenizde yaşayacaksınız.

  • Spa merkezlerinin menüsünde Bali'den İsveç masajına, dalış sonrası masajdan detoks etkisi yaratan tedavilere kadar geniş bir ürün yelpazesi vardır.
  • Akupunktur, tırnak bakımı veya her türlü yüz bakımınızı yaptırma imkanını (aynı anda bir veya daha fazla terapist tarafından) görebilirsiniz.
  • Özel yağ ve ürünlerin kullanıldığı spa merkezlerinde çok özel buhar banyoları ve yağ bakımları bulunmaktadır.
  • Spa fiyatları, Türkiye'deki spa fiyatlarından çok farklı değildir.
  • Dünyanın en başarılı spa markalarının işletmesi altında olan ve hemen hemen her Maldiv Otel'inde bulunan Huvafen Fushi Spa, denizin altında bulunduğu için görülmeye değer bir deneyim olarak kabul edimektedir.
  • Maldivler spa uzmanları size uygun olan bakım ve masaj pakedini seçmekte yardımcı olmak için her zaman hazır ve güleryüzlü bir şekilde hizmettedir.