Maldivler seyahatinizden önce bütçenizi belirlemek, otelinizi seçmek, size uygun villa seçimi, transferler konusunda süprizlerle karşılaşmamak için bilmeniz gereken 7 ipucu;

1) Ekstralar ve Vergiler
Sadece lüks oteller için değil, Maldivler’in geneli için ekstraların oldukça pahalı olabileceğini söylemek mümkündür.
Yiyecek ve içecekler öncelikle dışarıdan, başkent Male’ye ithal edilir, sonrasında da otellere dağıtım yapılır.
Otel fiyatlarının yanında 2  çeşit vergi uygulanmaktadır .
- % 10 servis bedeli
- % 8 ürün ve hizmet bedeli ( bu vergi sürekli olarak yükselmektedir)
Bazı otellerde ise bu bedeller menülerinde ve fiyat listelerinde size sunulan fiyatlar içine önceden dahil edilmiş olarak bulunur. 
Adalarda kullandığınız her türlü olanak, aktiviteler, kiralamalar, yiyecek ve içecekler vergiye tabidir.
 
Maldiveclub tüm vergileri fiyatlara dahil etmekte ve size otel çıkışında hiçbir ekstra vergi supriziyle karşı karşıya bırakmamaktadır. Bu konuda bazı online satış siteleri tam bilgi vermemekte bir olumsuz suprizler yaşarmaktadır. Maldivler balayı veya Maldivler turu uzman olduğumuz alandır ve bu konuda detaylı bilgi vermekten mutluluk duyarız.
 
2) Herşey Dahil Yüntemi neleri kapsar
Her şey dahil oteller son yıllarda oldukça popüler bir hal almıştır. Kalacağınız otele bağlı olarak çeşitli fırsatlar arasından seçim yapmak mümkündür.
Bilmeliyiz ki her şey dahil yöntemi nicelik ve nitelik bakımından eşit değildir.
Tatilinizi planlamadan ve rezervasyonlarınızı yaptırmadan önce birkaç noktaya dikkat etmemiz gerekir.
- Espresso, cappucino, caffe latte gibi içecekler fiyata dahil midir?
- Çocuklarla tatil? Sıcak çikolata da dahil midir? (kahvaltıyı düşünün!) Çocuklar için özel birşeyler var mı?
- Ana restaurant dışında A-La –Carte restaurantta yemek istersek ne kadar hesap ödememiz gerekecek ve herhangi bir indirimden faydalanabilecek miyiz ? 
- Mini bar dahil mi?
- Kokteyller dahil mi?
Bu unsurlar tatil bütçenizi hazırlarken yardımcı olacaktır.
 
3) Internet bağlantısına mı ihtiyacınız var ?  Wi-fi bağlantısı ve fiyatları konusunda bilgi edinin
Maldivler turu ‘gerçek’ dünyadan uzaklaşmak ve günlük hayattan kopmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir.
Bazı durumlarda  iş için veya sadece vakit geçirmek için internet  bağlantısına ihtiyaç duyabiliriz. İşte bu durumlarda bazı oteller Wi-fi hizmetini ücretsiz olarak sağlarken, bazı oteller de bu hizmet için ücret almaktadır. Haftalık kullanım ücreti 150 USD olan paketler, 1 veya 2 saat için 8-10 USD olan paketler gibi değişik kullanım paketleri bulmak mümkündür, ancak sonuç olarak wi-fi bağlantısından faydalanmak yüksek maliyetlidir. Ayrıca unutmamak gerekir ki internet bağlantısı oldukça yavaştır. Basit bir işlem için bile 1 saatten fazla zaman ayırmak gerekebilir.
Eğer rahat bir şekilde internete bağlanmak istiyorsanız gitmeden önce seçeceğiniz otelde internet bağlantısının odanızda mı, tüm alanlarda mı yoksa sadece lobi de mi, tüm barlarda mı yoksa sadece tek bir barda mı olacağını önceden kontrol ediniz.
 
4) Şnorkelle dalış mı seviyorsunuz? Otelin durumunu ve fiyatlarını öğrenin
Maldivler şnorkel ve tüplü dalış için harikadır. Bazı oteller resif bölgelerine yakınken bazıları da  büyük lagünlerle çevrilidir.
Şnorkel dalış yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki hususları dikkate almalısınız.
-Villanızdan ya da plajınızdan yapacağınız kısa bir yüzme sonrası çeşitli resifleri ve değişik balıklar görebilirsiniz. Bu durumda yüzme beceriniz önemlidir. Yine de unutmamak gerekir ki göreceğiniz yerler ve balıkların çeşitliliği kişisel beklentilerinizi karşılayamayabilir.
-Resifler ve balıklar uzaktadır. Bu durumda önceden şnorkel dalış rezervasyonu yaptırmak gereklidir. Bazı oteller şnorkel dalışı her şey dahil formülü kapsamında sağlasa da ,bazı oteller bu dalış için ücret talep etmektedir. Eğer dalış meraklısı iseniz fiyat listesini incelemek gereklidir.
Bazı otellerde dalış ekipmanı için ayrıca ücret talep etmektedir ve ekipman fiyatı kişi başı günlük 8 USD + vergi civarındadır. Bu durumda en mantıklısı kendi dalış malzemeleriniz için bavulunuzda biraz yer açmaktır.
Bu arada bize göre görülmeye değer en güzel şey ‘rüya ikili ‘ olarak tabir ettiğimiz mercan resifleri ve büyük mavinin buluşmasıdır.
 
5) Maldivler de Otel seçimi için bütçe belirlemek ?
Öncelikle Maldivler tatiliniz için bir bütçe belirlemeniz gerekmektedir. Belirleyeceğiniz bütçe uçuşlarınız, konaklamalarınız, yeme içme, transferler, aktiviteler ve vergiler olmak üzere tatiniz boyunca cebinizden çıkacak tüm harcamaları kapsar. Bu şekilde hem bütçeniz dahilinde size uygun otel alternatiflerini görebilirsiniz. Bu size çok zaman kazandırır, aynı zamanda doğru tesislere odaklanmanız ile beraber daha doğru seçim yapmanızı sağlar. Maldivler de balayı, Evlilik yıldönümü, Romantik veya Aile tatili konusunda uzman olan Maldiveclub size yol gösterme konusunda çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda Maldivler de en kapsamlı çalışan tur operatörü olarak güncel kampanyalarla beraber size inanılmaz fiyat avantajları sunacaktır.
 
6) Villanızın konumu ve sakinliği   
Bu konu küçük cennetinizde harika bir tatil geçirmek açısından çok önemlidir.
-Rezervasyon sürecinizde acentanızdan villanızın konumu hakkında mutlaka ayrıntılı bilgi alın.
- Villanızın , jenaratör, restaurant, bar ya da motor gürültüsüne yol açacak noktalardan uzakta olmasına dikkat edin.
-Plajın en güzel noktasını belirleyin ve eğer dalış meraklısıysanız resif bölgelerini tayin edin.
-Eğer mahremiyetinize önem veriyorsanız villanızın en gizli saklı köşedeki su villası olmasına özen gösterin.
 
7)  Ada otelinize ulaşım ve ayrılma
Eğer uçağınız saat 16.00’dan sonra Maldivler’e ulaşırsa otelinizin konumu ve politikası gereği ilk gecenizi Male’de ya da havaalanı adasında geçirmek durumunda kalabilirsiniz . Ertesi gün otelinize transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Dönüşte uçuşunuz gece geç vakitte dahi olsa otelinizi erken terketmek durumunda olacaksınız, bu durumda da havaalanında fazladan bir kaç saat geçirmek zorunda kalabilirsiniz.
Otelinizin konumuna göre tekneler ve deniz uçakları güvenlik nedeniyle son seferlerini en geç 17.00-17.30 saatlerinde gerçekleştirirler.
Deniz uçakları gün doğumundan önce ve gün batımından sonra uçamazlar.Gün doğumu ile çalışmaya başlayıp gün batımı ile birlikte seferlerini durdururlar.  Sadece ‘Fly Me’ ve ‘ Maldivian’  değişik tip uçaklarıyla gece uçuşu yapabilirler. Bu iki şirket hem Maldivlerin güney ve kuzey bölümlerine hem de takımadaların değişik havaalanlarına uçarlar.
Ekstra Bilgi: Uluslararası uçuşunuz sabah geç saatte olsa bile,  otelinizin durumuna ve iç hat uçuş programına göre havaalanı transferiniz güneşin doğmasıyla birlikte bile yapılabilir. Transferler uluslararası uçuşunuzu kaçırmamanız için azami özen gösterilerek planlanır.
Unutulmamalı ki, transferler bir gün önceden planlanır. Listenin son hali otellere saat 18.00’den sonra ulaşır ve belirtilen saatten daha önce  transfer gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır.