Evlendikten hemen sonra çıkılan “Honeymoon” ve çocuk sahibi olmadan önce yapılan “Babyshower”dan sonra gündemimize yeni bir kelime daha eklendi: “BabyMoon”.

Daha önce duymadıysanız kısaca bahsedelim. BabyMoon; Honeymoon ve BabyShower’ın bir nevi karışımıdır. Bebek doğmadan önce yapılan son tatildir ve aynı balayındaki gibi huzurlu ve keyifli bir tatil mekanında yapılması tercih edilir. Bebek sahibi olduktan sonra anneler kendilerinden çok çocuklarını düşündükleri için, BabyMoon’a son kez yalnızca anne adayının kendini düşünerek yaptığı tatil de diyebiliriz.

Peki, BabyMoon’u planlarken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Zamanlama

Hamilelikte her dönem seyahat etmeye çok uygun olmayabilir. American College of Obstetricians and Gynecologists’in belirttiğine göre hamilelik döneminde seyahat için en uygun tarihler 14 ve 28’inci haftalar arasıdır. Anne adaylarının mutlaka doktorlarıyla konuşup, zamanlama hakkında doktorlarına danışarak planlanma yapması önerilmektedir.

  1. Keyifini çıkarın

Hamilelik dönemi kimi anne adayı için zorlu bir süreçtir. Bulantılar, doktor kontrolleri ve iki can taşımanın verdiği heyecanla seyahat etmeye korkanlar olabilir. Ancak tüm bunların yanı sıra bu dönem hayatta hiçbir zaman unutulmaması gerekecek kadar büyülü ve mucizevidir. Çocuk sahibi olduktan sonra esas koşuşturmacanın başlayacağını düşünülürse, bu dönemde anne adaylarının kendi isteklerini bol bol dinleyerek, doyasıya keyfini çıkartmaları tavsiye edilir.

  1. Doğru yer seçimi

BabyMoon koşuşturmacalı, turistik bir tatil değildir, olmamalıdır. Bol dinlenmeli, romantik, hayalleri süsleyen bir tatil olması önerilmektedir.

Ayrıca hamilelik döneminde kahvaltı tartışılmayacak kadar önemlidir. Bu sebeple leziz ve kocaman bir kahvaltı sunup, önünde uçsuz bucaksız mavi bir deniz ve bembeyaz kumlar olan oteller doğru bir seçim olabilir.

Tahmin edeceğiniz gibi Maldivler’de BabyMoon yapmak son dönemlerde çok popüler olmuştur.

Biz de sizin için BabyMoon’a en uygun otellerimizi seçtik: Royal Island, Amaya Kuda Rah, Grand Park Kodipparu, Six Senses Laamu 

Otellerimizi web sitemizden inceleyebilir, detaylar için MaldiveClub ekibiyle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.