Uzun yıllar geçimini sadece balıkçılıktan kazanan Maldiv halkı son yıllarda turizm sektöründen gelir elde etsede balıkçılık her daim ana meslekleri olarak kalmaktadır. Hava şartları ve balıkçılık konusunda kendilerine özgü formülleri olan Maldivler balıkçıları, sizlere eşsiz bir balık tutma serüveni yaşatabilirler. Sizin için rahatlıkla organize edebileceğimiz farklı türde balıkçılık turlarını arzu ederseniz otele vardığınızda resepsiyondan da rahatlıkla organize edebilirsiniz. Ailenizle veya eşinizle de katılabileceğiniz Maldivler balıkçılık turu esnasında şnorkelle dalış yapıp aynı zamanda yunuslarıda gözlemleyebilirsiniz.  Farklı farklı balıkçılık turları olduğu gibi aynı zamanda günlük veya 1 günden daha fazla tekne üzerinde kalıp balıkçılık zevkinizi yaşayabilirsiniz.
Maldivler de kaldığınız otelde genelde gece balıkçılığı turları düzenlenir. Gün batımından önce yola çıkılır, en uygun bölge seçilir, bazı metodlar size öğretilir ve çok kısa bir süre içerisinde kovanızı balıkla doldurursunuz. Geç saat BBQ mangal yapılan balıkçılık turlarında yakaladığınız balıkların lezzetini akşam yemeğinde tadabilirsiniz. Eko sisteme duyarlı veya farklı konularda hassasiyeti olan misafirler catch and relase programına katılabilirler. Bu programda yakaladığınız balıkları tekrar denize bırakabilirsiniz.
Çok popüler olan derin su balıkçılığı dünyanın her tarafından büyük balık yakalama heveslilerini Maldivler ‘e çeker. 30-60 kg ağırlığında Sarı Tuna veya benzeri büyük balıkları yakalama heyecanını yaşayabilirsiniz. Bu konuda tüm ekipmanlar Maldivler balıkçılık turu ücretine dahildir.
Doğru zamanları yakaladığınızda balıkçılık yarışmalarına katılabilir veya amatör olarak istediğiniz zaman özel tekne kiralayabilirsiniz. Her türlü ekipman kiraladığınız tekne tarafından sağlanır. Maldivler turu veya Maldivler balayı organizasyonu hakkında tüm detaylı rezervasyonu ve daha fazlasını hiç başınızı ağrıtmadan kusursuz bir şekilde organize etmeniz konusunda Maldiveclub ekibi sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.