Maldivler romantik balayı tatilleri, evlilik organizasyonları ve aşk tatilleriyle bilinse de aslında çocuklu aileler için de çok keyifli bir seçenektir. Maldivler’in bembeyaz kumsallarında oyun oynamak, gölgelikli lagünleri altında eğlenmek ve berrak denizi üzerinden rengarenk balıkları izlemek Maldivler’i çocuklar için unutamayacakları bir tatil yöresi haline getirir.

Çocuğunuz veya çocuklarınızla Maldivler’e tatile karar verdiyseniz tesis seçimi çok önemlidir. Bakıcısı, çocuk kulübü, ek yatak seçeneği, parkları bulunan Maldiv otelleri seçildiğinde, ailenin tüm üyelerini tatmin edecek güzel bir tatil garantidir. Çocuklar, çocuk kulübünde keyifli vakit geçirmenin yanı sıra çeşitli aktiviteler ve öğretici oyunların bir parçası olup diğer misafirlerin çocuklarıyla da paylaşımda bulunurlar. Tesisin sosyal aktiviteleriyle ilgilenen çocukların aileleri ise çocuklarının güzel vakit geçirmesinin keyfini yaşamanın yanında çocuklarında hiç akılları kalmadan eşleriyle romantik, kaliteli ve güzel vakit geçirip dilerlerse yetişkinlerin katıldığı aktivitelere dahil olabilirler.

Maldivler Resorts çocuk kulüpleri aktiviteleri için tıklayın

Maldivler genç kız ve genç erkekler için de eşsiz bir cennettir. Gençlerin hem doğayla ilgili birçok tecrübe kazanmalarını sağlar hem de otellerin düzenlediği özel ekolojik programlardan alınan eğitim sayesinde gençler hayatları boyu unutamayacakları güzel anılarla Maldivler’den ayrılırlar. Üstelik Maldivler’de yapılan su sporları da gençler için çok cezbedicidir.

Okulların tatil olduğu yaz döneminin Maldivler’in düşük sezonuna (Mayıs başı – Eylül sonu) denk gelmesiyle bütçeye çok uygun tatiller planlanabilir.  Yaz dönemi Maldivler’de kampanyaların en çok düzenlendiği dönemdir. Tesislerin sunduğu “her şey dahil” kampanyalar sayesinde çocuklu bir tatil rahat ve uygun olur. Bu dönemde hava normalden biraz daha bulutlu olup, kısa kısa yağmurların görülme olasılığı vardır. Hava sıcaklığı 28 – 30 derece arasında olduğu için bu yağmurlar; ferahlamak ve yağmurdan sonra oluşan eşsiz manzarayı izlemek için çok keyiflidir. Hatta yağmur yağdıktan sonra doğanın kokusunu çekip, sahilde ailece güzel bir yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.   

Aile tesislerini görmek için tıklayın