Male 1,7km uzunluğunda 100km eninde küçük bir adadır. Nüfus yaklaşık 100.000 kişidir. Adanın tümünü gezmek için bir buçuk, iki saat yeterli olacaktır. Maldivler’in tüm politik, ekonomik liderlerinin yaşadığı adadır. Maldivler’deki tüm ithalat/ihracat bu adadan yapılmaktadır. Male Maldivler’in huzurlu ve sakin yörelerinin aksine hareketli ve şehir hayatının tüm özelliklerinin görüldüğü bir adadır. Alkol olmayan barlar, her yerde karşınıza çıkan restoranlar, gösterişli mağazalar Maldivler tatilinizde hareketli bir gün geçirmeniz için çok doğru bir seçim olacaktır. Male’de en çok kullanılan ulaşım aracı motosiklettir. Motosiklet ile adayı hızlı ve keyifli bir şekilde gezebilirsiniz.   Maldivler Tatili’nizde farklı tadlar tadmak, Maldivliler’in şehir hayatıni görmek için Male Turu’na katılmanızı öneririz. 

Male adası Maldivlerin merkezi ve en nüfuslu adasıdır. Male adasında 4-5 saatlik bir gezi yeterli olacaktır. Maldivlerin tarihi hakkında bilgi edinmek için fırsat bulabileceğiniz Male turunuzda ayrıca çok çeşitli el yapımı hediyelik eşyalarıda görme imkanına sahip olabilirsiniz. Male' de neler yapabilirsiniz ;
 

  • Mimarisi ve yaşıyla bilinen Eski Cuma Camii ziyareti yapabilirsiniz
  • Çok renki ve yoğun olan balık çarşısını gezebilirsiniz.
  • Male müzesini gezebilir ve Maldivler tarihini daha yakından görebilirsiniz.
  • Azmaara Spa da ayak masajı veya farklı masaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz
  • Male Port gezintisi yapıp Maldiv halkının geçmiş zamanda ülkelerini hangi silahlarla koruduğunu görebilirsiniz.
  • Sultan Ibrahim İskender ailesinin taş ve ahşaptan yapılmış mezarı ilgi çekici olabilir. 
  • Başbakanlık ve yüksek mahkeme binalarını görebilirsiniz. 

Eğer çok daha fazla vaktiniz varsa yakındaki Kurumba adasına gidip su sporları yapabilir veya güneşin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz. 

Daha saymadığımız bir çok tarihi binalar, mezarlıklar, camiiler, marketler, alışveriş noktaları Male adasında gezilebilecek yerlerdir. 

Birde tabii son bir defa daha harika deniz ürünlerinden tadabileceğiniz güzel bir restaurantta gün batımı zamanı akşam yemeği programı yapabiliriz.