Su Üzeri Villalarla İlgili Genel Bilgiler

İlk defa, 1960 yıllarında Kaliforniyalı üç gencin (Hai Boys) Endonezya Bali’deki otellerini genişleterek, su üzerine yaptıkları villalarla başlayan “Su Üzere Villar” akımı, zamanla dünyanın çeşitli tatil merkezlerine yayılmıştır.

Güney Pasifik ve Hint Okyanusu’nda bulunan 5000 su üzeri villa ve bungalovların yaklaşık 3000 tanesi Maldivler’de bulunmaktadır. Maldivler’de su üzeri villaların/bungalovların olduğu tesis sayısı yaklaşık 80’dir. Yani kısaca Maldivler dünyanın en geniş su üzeri villa portföyüne sahip bölgesidir.

Su Üzeri Villalar’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maldivler turunda su üzeri villa seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır.

Tesisin konum olarak bulunduğu lagün (Adaların etrafındaki derin denizden önceki sığ suya denir) bakılması gereken önemli özelliklerden biridir. Maldivler eşsiz güzellikte, çok geniş lagünlere sahiptir. Bu sayede misafirler su üzeri villanın merdiveninden rahatlıkla lagüne, ardından denize girebilmekte ve şnorkelle dalış yapabilmektedir. Turkuaz rengindeki lagünlerde yüzmek akvaryumda yüzmekten farksızdır. Bazı adaların lagünlerinde bulunan mercanlarla su altı yaşamının zenginliği dikkat çekmektedir. Ayrıca suda ayağın temas ettiği yerin bembeyaz kumlarla kaplı olması da ayrı bir avantajdır.

Villanın gündoğumu veya günbatımı yönüne bakması, havuzlu veya jakuzili olması, iç dekorasyonu ve kullanım olanakları da bir hayli önemlidir.

Neden Su Üzeri Villalar?

Öncelikle deniz rahatlatır, pozitif enerji verir ve güneş ışınlarını yansıtır. Bu nedenle denize yakın ve denizle iç içe olmak iç huzuru sağlamak, stres ve negatiflikten kurtulmak için ilaç gibidir. Ayrıca gökyüzü ve denizin simgesi olan mavi renginin de insan psikolojisinde rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple su üzeri villalarda kalmanın insanların üzerinde iyileştirici ve gevşetici bir etkisi mevcuttur.

Su üzeri villaların en keyif veren kısmı ise, uyanır uyanmaz masmavi sularla bütünleşmek, rengarenk su altı dünyasını gün boyu berrak suyun üzerinden izleyebilmek ve hatta şnorkelle dalış yaparak bambaşka olan bu dünyanın tadını doyasıya çıkartabilmektir.

Ayrıca Maldivler su üzeri tatil paketlerine çok ugun fiyatlarla evlilik seremonisi paketi eklebilir ve bu sayede ıssız bir adada veya konaklanan adanın kumsalında evlilik yemini tazelenebilmektedir.

Su Üzeri Villa Fiyatları

Maldivler Su Üzeri Villalar çok farklı fiyat kategorileriyle karşımıza çıkar. Tesislerin hepsi 5 yıldızlı değildir, daha ekonomik 3 - 4 yıldızlı oteller ve ailelere uygun oteller de bulunmaktadır.

 

En Ekonomik Su Üzeri  Villalar?

*Adaaran Club Rannalhi

*Sun Island

*Angaga Resort

*Thulhagiri

*Meeru

*Paradise

*Thulhagiri

 

Orta Sınıf Su Üzeri Villalar?

*Drift Thelu

*Dreamland

*Amaya Kuda Rah

*Kudafushi Island Resort

*Reethi Faru

*Kuramathi Island Resort

*Grand Park Kodhipparu

*Coco Palm Dhuni Kolhu

*Vilu Reef

 

En Lüks Su Üzeri  Villalar?

*Coco Bodu hithi

*Dusit Thani Maldives

*Amari Havodda

*Constance Halaveli

*Constance Moofushi

*Baros Maldives

*Fushifaru

 

Ultra Lüks Su Üzeri Villaları Bulunan Oteller:

*Anantara Kihavah

*Niyama by per Aquum

*Four Season Landa Giraavaru

*Conrad Maldives Rangali

*Constance Moofushi

*One & Only Reethi Rah

 

Aileler için Su Üzeri Villalar?

*Anantara Dhigu

*Kuramathi Island Resort

*The Sun siyam Irufushi

*Constance Halaveli

*Lux Maldives

 

 

Bu muhteşem keyfe varmak için, Maldivler turuBalayı ve Aile tatili amaçlı dünyanın her yerinden Maldivler’e ziyaretçiler akın etmektedir.

Maldivler’de geçireceğiniz balayını, romantik kaçışınızı veya eğlenceli aile tatilinizi kusursuz ve hayalinizdeki gibi organize etmek için MaldiveClub ekibi işe başladıkları ilk günkü heyecanlarına kattıkları binbir tecrübeyle size hizmet vermek için daima yanınızdadır.