Maldivler turu için planlarınızı yaparken şüphesiz en önemli konulardan biri de konforlu bir uçuş için gerekli hazırlıklardır. Tüm Maldivler uçuşlarımızda MaldiveClub ekibi sizleri havaalanında karşılayıp tatil köyünüze transferinizin en rahat, güvenilir ve keyifli bir şekilde yapılabilmesi için çalışmaktadır.
 

Maldivlere aşağıdaki havayolları ile ulaşabilirsiniz ;
 

1- Türk Hava Yolları ile direk uçuş.
2- Qatar Havayolları İstanbul, Ankara kalkışlı ve Doha aktarmalı.
3- Emirates ile İstanbul kalkışlı ve Dubai aktarmalı.
Türk Havayolları Maldivler Uçuş Bilgisi
 

Türk Havayolları ile İstanbul – Male – İstanbul uçuşu için aşağıdaki detayları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. İstanbul – Male Hattı ;

  • 1- İstanbul kalkışınız uçuş gününüze bağlayan gece saat 01:05 te olduğundan dolayı aynı günün sabahı Male havaalanında olursunuz.
  • 2- İstanbul kalkışınızda 2 – 4 saat öncesinde havaaalanında bulunmanız gerektiğinden dolayı tarih uçuş gününüzden bir önceki günü gösterecektir.
  • 3- Dolasıyla uçuş gününüzün ilk saatlerinde yola çıktığınızdan dolayı günün erken saatlerinde Male havaalanına iniş yapıp günü değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Male – İstanbul Hattı ;
Maldivler turu organizasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta deniz uçağı transferlerinin en geç saat 16:00 a kadar yapılabiliyor olması. Bu durumda Male’den kalkışı 23:40 olan THY uçuşu için aşağıdaki alternatiflerden birini seçmeniz gerekmektedir. Sürat teknesi ile yapılan transferler istenen saatte yapılabilir. Sürat teknesi içinde aşağıdaki alternatifleri lütfen değerlendirin.   Deniz Uçağı Transferleri için ;
1- Eğer bulunduğunuz tatil köyü Male adasına uzaksa ve transferiniz Deniz uçağı ile yapılacaksa, en geç saat 15:00 da bavullarınız hazırlanmış bir şekilde Deniz uçağınızın kalkacağı bekleme salonunda bulunmanız gerekir. ( Her tatil köyü için deniz uçağı kalkış saati farklıdır ancak farklılık en fazla 1 saat önce veya 1 saat sonradır.)
2- Tahminen saat 16:00 – 17:00 arası Male’ de olursunuz ve İstanbul uçağınızın kalmasına en az 6 saat vardır.
  Bu durumda ;
a) Male adası gezisi ve akşam yemeği programı ile 4 saatimizi değerlendirebiliriz.
b) Male adasında bulunan Shangri-la Traders Hotelde veya benzeri olabilir, sizin için rezervasyon yapabiliriz ve uçuşunuza kadar dinlenebilir ve keyifli bir akşam yemeğinin keyfini Male adasındada çıkarabilirsiniz.
c) Son şıkkımız ise haavaalanında anlaşmalı olduğumuz Lounge ve dinlenme alanlarında uçuş saatinize kadar vakit geçirebilirsiniz.
  Sürat teknesi ile yapılan transferler de ;
1- Villanızdan saat 12:00 da ayrılıp akşam geç saatlerdeki transferinize kadar günü değerlendirip adanın keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.
2- Late check-out yapabilir ve Villanızı akşam saatlerine kadar tutabilirsiniz. Tatil köyünüzün doluluk durumuna göre bazen günlük konaklama bedelinin yarısı misafirden talep edilir.
3- Transferinizi Villanızdan ayrıldığınızda yapabiliriz, bavullarınızı emanete teslim edip gününüzü Male adasında veya Male adasının yakınında bulunan adaları gezerek değerlendirebilirsiniz ki bu çok keyifli bir program olabilir.
4- Aynı şekilde Shangri-la Traders Male otelde gününüzü değerlendirip 23:40 İstanbul uçuşunuza kadar bu ekonomik ama lüks olan Maldiv otelinde dinlenme imkanı sağlanabilir.

 

Maldivlere Hava Yolları ile ulaşım kaç saat süreceğini merak edenler için de uçuş detaylarını paylaşalım;
 

Türk Hava Yolları 

Aşağıda THY İstanbul – Male – İstanbul uçuş gün ve saatlerini görebilirsiniz.
THY Gidiş  

  1. Pazartesi        Kalkış 01:05  Varış 10:50  Toplam Uçuş  7 saat 45 dakika
  2. Çarşamba       Kalkış 00:50  Varış 10:35  Toplam Uçuş  7 saat 45 dakika
  3. Cuma             Kalkış 01:05  Varış 10:50  Toplam Uçuş  7 saat 45 dakika
  4. Pazar              Kalkış 01:05  Varış 10:50  Toplam Uçuş  7 saat 45 dakika

  THY Dönüş
Pazartesi       Kalkış 23:40  Varış 05:35  Toplam Uçuş  7 saat 55 dakika
Çarşamba      Kalkış 23:40  Varış 05:35  Toplam Uçuş  7 saat 55 dakika
Cuma             Kalkış 23:40  Varış 05:35  Toplam Uçuş  7 saat 55 dakika
Pazar              Kalkış 23:40  Varış 05:35  Toplam Uçuş  7 saat 55 dakika
 

QATAR HAVAYOLLARI
Yeni uçakları, geniş koltuk avantajı ve ödüllü servisi ile çok kez yılın havayolu seçilen Qatar Havayolları Maldivler destinasyonunda çok güçlü olup aynı zamanda uzun uçuşları sevmeyen misafirler için en doğru seçimdir. Hergün kalkan Qatar Havayolları İstanbuldan 19:30 ve Ankaradan 19:25 kalkış saati ile 4 saatlik İstanbul-Doha uçuşu ve sonrasında 1 saat 20 dakikalık kısa bir beklemenin ardından Doha – Male uçuşunuz 4 saat 30 dakika sonunda sizi Maldivlere konfor içinde ulaştırır. Toplam süresi  8 saat 30 dakika olan uçuş beklemeyle beraber 10 saat sürmektedir.
Dönüşünüzde Male – İstanbul veya Ankara uçuşunuz sabah saat 9.05 de olduğundan Deniz uçağı veya Sürat teknesi transferinizde bir sorun yaşanmaz ve özel bir tedbire veya programa gerek kalmaz.
 

EMİRATES HAVAYOLLARI
Dubai aktarmalı ve İstanbul kalkışlı olan Emirates Havayolları herzaman konforlu ve yeni uçakları ile sizi memnun eder. 19:25 İstanbul kalkışı ve sabah saat 10:00 da Male -İstanbul kalkışı ile sorunsuz bir yolculuk sunar.  Uçuş süresi  4 saat  İstanbul – Dubai ve 4 saat 30 dakika Dubai – Male ile beraber 8 saat 30 dakikadır. Ortalama 2 saat beklemesi ile beraber  10 saat 30 dakikada sonrasında Malldivler ‘e ulaşabilirsiniz.
Maldivler turunu kusursuz ve en keyifli şekilde geçirmeniz için Tatil expertlerimiz yoğun bir çaba harcamaktadır. En kısa zamanda danışmanlarımıza ulaşıp Maldivlerdeki erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirmenizi arzu ederiz.