Yanınıza alınacak kıyafetler

 
Hafif, pamuklu giysiler (yerel adaların ziyaretinde kullanılmak üzere uzun kıyafetler dahil)
Tokyo tipinde ayakkabılar
Güneş losyonları ve kremleri
Güneş gözlükleri
 
 
Zaman Dilimi
 
 
Maldiv Adaları UTC+5 zaman diliminde yer almaktadır. Gündüz saatlerinden en fazla miktarda faydalanabilmek için Maldivlerde bazen saatler bir veya iki saat ileri alınır.
 
 
 
Nakit ve kredi kartları
 
 
 
Maldiv Rufiyaa’sı ulusal para birimidir ve ABD Doları ile arasında $1 = MRf 12.85 paritesinde ilişki oluşturulmuştur. Bununla birlikte yerel paraya ihtiyacınız olmayacaktır çünkü turistler genellikle ABD Doları cinsinden işlem yapabilmekte ve birçok tatil beldesi ayrıca Euro da kabul etmektedir. Bununla birlikte işlemlerin büyük bir kısmı kredi kartları ile gerçekleştirilmektedir. Başlıca tatil beldelerinin müşterilerine götürdükleri GSM Terminalleri mevcuttur. Male’de mevcut bulunan tüm dükkanlar – ile ziyaret edebileceğiniz meskun adaların bir çoğunda – başlıca kredi kartları memnuniyetle kabul edilmektedir.
 
 
 
Bu nedenle Male havaalanı geliş salonunda (çıkış kapısından hemen önce sol tarafta) bir ATM ve başkentte ise on adetten fazla çeşitli yerlerde ATM’lerin bulunmasına rağmen nakde çok az ihtiyaç duyulur. Belli başlı bir kredi kartı hemen her zaman yeterli olacaktır. Nakit ödeme ihtiyacı duyabileceğiniz yegane şeyler otel görevlisine kalışınızın sonunda bahşiş vermek ve bir olasılıkla yerel halkın yaşadığı adalara yapacağınız yolculuklar içindir.
 
 
 
İletişim
 
 
 
Uluslararası çağrı kodu: +960.
 
Cep telefonları her bir tatil beldesi adasında çalışmaktadır. Adaya varmanız üzerine telefonunuz otomatik olarak seçilen bir şebekenin ismini gösterecektir. Bunlardan bir tanesi Wataniya ve diğeri ise bu yörede iyi bilinen sabit hat tedarikçisi Dhiraagu’dur. Siz kendiniz ayrıca manüel olarak seçiminizi belirleyebilirsiniz. Dhiraagu örneğin sesli mesajlarınıza erişim ve telefon rehberinizi kullanarak ilave kodlar çevirmenize gerek kalmadan çağrı yapmanız ve yerel çağrıları uluslararası oranlar yerine primli yerel fiyatlardan yapabilme imkanı gibi bir kaç ek hizmet de sağlamaktadır. Ayrıca 24 saat 7 gün iyi bir İngilizce ile müşteri hizmeti veren ve 123 numarası ile erişilen bir hat da mevcuttur.
 
 
 
Gittikçe artan sayıda tatil beldesi kablosuz erişim alanlarına veya daha ender olarak bütün adayı kapsayacak şekilde kablosuz Internet bağlantısına sahiptir. Eğer Internet bağlantısı önemli ise ilgilendiğiniz tatil beldesi ile bu konuyu önceden kontrol ediniz. Tatil beldelerinin çoğunluğu e-posta gönderme imkanını sunmaktadır.